Doriti un Film Anume - Pagina 5 - Forum

Cele Mai Tari Filme VHS

Meniu site
Facebook
Vizitatori
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Pagina 5 din 8«12345678»
Forum » Sa vorbim despre Filmele Vechi » Cereti Filme Vechi » Doriti un Film Anume (Puteti sa scrieti aici pe forum de Film doriti)
Doriti un Film Anume
maldiniData: Marţi, 2012-08-21, 11:38 PM | Mesaj # 61
Soldat
Grup: Users
Reputaţie: 0
Stare: Offline
Sandokan cel din 1976 exista sub in romana

aslanData: Marţi, 2012-08-28, 7:24 PM | Mesaj # 62
Soldat
pe asta il vreau http://www.youtube.com/watch?v=8IKbtQmu8tU

ConteleData: Marţi, 2012-08-28, 10:06 PM | Mesaj # 63
Locotenent colonel
Grup: Administrators
Reputaţie: 1
Moumantai 2 (2002) asa se numeste filmul, nu are sub in romana plus este trecut de anul 2000 si noi nu prea punem filme trecute de anul 2000 doar excepti si sa merite filmul.

aslanData: Marţi, 2012-08-28, 11:22 PM | Mesaj # 64
Soldat
atunci hai cu asta http://www.hkcinemagic.com/en/movie.asp?id=1707

l-am vazut tot asa la cinema prin anii '95 si imi doresc sa-l mai revad numai ca are ceva scene mai deochiate din cate imi aduc aminte acum depinde de tine daca vrei sa-l pui....

ti-am vazut toate filmele Hong-Kong bine mai putin alea din anii 70 si as dori sa mai pui filme de genul asta ca nu ma satur de ele,sunt cele mai bune filme de actiune arte-martiale. Daca mai ai cu Cynthia Khan sau Michelle Khan (actuala Yeoh) sau cu actorul care joaca in filmul de mai sus Kim Won Jin am obsv ca are cateva filme facute inainte de 2000. Bine daca nu le ai subtitrate in romana dar macar cu sub in engleza sunt bine venite. Multam!

Nectarie9393Data: Sâmbătă, 2012-10-06, 11:42 AM | Mesaj # 65
Soldat
Va rog, as vrea sa refad un film vechi polonez "norii negri", foarte bun, daca se poate! Multumesc!

ConteleData: Sâmbătă, 2012-10-06, 3:08 PM | Mesaj # 66
Locotenent colonel
O sa il pun in curand

aslanData: Vineri, 2013-01-11, 10:02 PM | Mesaj # 67
Soldat
Deci,imediat dupa revolutie am vazut pe TVR un film care nu-mi aduc aminte doar cateva crampeie vizuale. Nu stiu nici cum se cheama filmul nici in ce an a fost facut stiu doar ca este un film mai vechi. Dar ce imi aduc aminte sunt urmatoarele: actiunea se petrece intr-un tren (nu este vb despre Expresul Grozei) unde cativa calatorii in compartimentul trenului jucau carti,iar un alt calator le-a spus la fiecare ce li se va intampla in viitor. Mai tin minte ca inainte sa le spuna ce se v-a intampla cu fiecare dintre ei ii punea sa bata in pachetul de carti de trei ori.Mai tin minte ca unul dintre ei era ceva botanist si acestuia ii spuse ca va creea un fel de planta, unde in timp aceasta a crescut a prins viata dupa care ucidea pe toti aceeia care erau in preajma ei. Ce imi mai aduc aminte este urmatoarea chestie cum ca la sfarsitul calatoriei cu trenul dupa ce au coborat din tren ei erau deja morti si de fapt ei ajunsese undeva pe lumea cealalata. Asta este tot ce-mi pot aminti din film. Poate aceste indicii te vor ajuta sa-mi spui despre ce film este vb si daca il ai sa il pui pe site sau sa-l caut pe net. Multumesc si sper ca ma vei ajuta sa gasesc titlul acestui film!

Mesajul a fost editat de către aslan - Sâmbătă, 2013-01-12, 2:30 PM

ConteleData: Duminică, 2013-01-13, 9:02 PM | Mesaj # 68
Locotenent colonel
Nu stiu nimic de acest film

Mя-ĻύҝData: Marţi, 2013-01-15, 5:11 PM | Mesaj # 69
Soldat
aslan, pune intrebarea AICI, din ce spui ceva, ceva, se aseamana cu The Last Train (1999), dar nu cred ca este acesta, s-au vezi ca sunt forumuri pt. asa ceva care posibil sa-ti fie de ajutor.

aslanData: Marţi, 2013-01-15, 9:15 PM | Mesaj # 70
Soldat
Multumesc Contele,oricum voi urmari incontinuare acest site!

Mя-Ļύҝ,Nu este filmul acela este mult mai vechi,a fost difuzat imediat dupa revolutie undeva intre anii 1992-1994 dar voi arunca un ochi unde mi-ai spus multumesc pt sfat. Daca voi gasi ceva te anunt (bine daca te intereseaza :D)

Later Edit: Am aflat titlul filmului pe forumul recomandat,este vorba de filmul "Dr. Terror's House of Horrors". Nu ma gandeam sa mi se raspunda atat de repede. Sunt sanse sa-l vad aici? Multumesc!

Mesajul a fost editat de către aslan - Marţi, 2013-01-15, 10:52 PM

ConteleData: Joi, 2013-01-17, 1:50 AM | Mesaj # 71
Locotenent colonel
Din pacate nu are subtitrare in romana sad

RudyData: Luni, 2013-01-28, 5:00 PM | Mesaj # 72
Soldat
Buna ,as dori daca se poate filmul Steaua sudului(The Southern Star)din anul 1969 l-am gasit pe un torrent dar nu am gasit nici o subtitrare a filmului in limba romana.MULTUMESC ANTICIPAT.

ConteleData: Luni, 2013-01-28, 8:49 PM | Mesaj # 73
Locotenent colonel
Din pacate nu exista subtitrarea, in nici o limba.

turdeanData: Miercuri, 2013-01-30, 4:36 PM | Mesaj # 74
Soldat
asi dori filmul the bastard 1978 .daca se pote sau
The Rebels 1979 daca se pote . multumesc.

ConteleData: Miercuri, 2013-01-30, 5:07 PM | Mesaj # 75
Locotenent colonel
Din pacate nu au subtitrare, sory

Forum » Sa vorbim despre Filmele Vechi » Cereti Filme Vechi » Doriti un Film Anume (Puteti sa scrieti aici pe forum de Film doriti)
Pagina 5 din 8«12345678»
Căutare:

Forma Intrarii

Bine ati venit pe REVEZIFILMEVHS.UCOZ.COM. Vă rugăm să va înregistraţi sau sa va logati!

Cautare...
Diffusé par Adcash
Statistica

Copyright MyCorp © 2016